Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

HERBÁŘ ROSTLIN / Aloe pravá

Aloe Vera je rostlinou, která již dlouhá staletí budila zájem lidí, kteří obdivovali její výjimečnou schopnost přežít v extrémních pouštních podmínkách. Lidé rovněž rychle zjistili, že list aloe především však dužnina ukrytá pod její kůží, má zázračné léčivé vlastnosti. Proto byla aloe nazývána „zázračnou rostlinou“, „rostlinou dlouhověkosti“, „rostlinou, která léčí všechno“, rostlinou první pomoci“ a „tichým léčitelem“.

Produkty Aloe Vera působí podpůrně při mnoha potížích: Zánětlivé stavy, žaludeční a dvanácterníkové vředy Mukopolysacharidy a jiné sloučeniny cukrů chrání stěnu žaludku a dvanácterníku před dráždivým působením kyseliny solné a leptavým účinkem pepsinu, aktivizují přirozené ochranné mechanismy sliznice prostřednictvím zvýšené produkce žaludečního slizu. Poruchy střevní činnosti, poruchy správného příjmu vitaminů a minerálů, nadýmání, zácpy a průjmy, syndrom přecitlivělého střeva, vředy tračníku - šťáva i kapsle aloe podporují procesy trávení bílkovin ve střevech a napomáhají při čistění střev- mukopolysacharidy, zvláště acemanan, posilují imunitní systém natolik, že je schopen zlikvidovat škodlivé plísně a kvasinky, které žijí ve střevech. Potravinové alergie, atopický ekzém - aloe celkově posiluje organizmus- působí podpůrně na trávicí ústrojí, které díky tomu může vstřebávat více jednoduchých aminokyselin místo antigenních oligopeptidů. Tak se do krve dostává méně antigenů Produkty z dužniny aloe podporují zvlhčování suché pokožky, chrání ji před infekcemi a napomáhají při léčbě již probíhajících infekcí. Jaterní problémy - v játrech se hromadí všechny nečistoty a škodlivé látky, které každý den přicházejí do organizmu. V této situaci je vhodné začít užívat Aloe, která podporuje detoxikaci jater a celkově posiluje organizmus.

Poruchy látkové výměny - cukrovka – jde o poruchu rozkladu cukrů v organizmu. Aloe působí podpůrně při procesu snižování hladiny cukru v krvi. Snížení imunity - Aloe obsahuje řadu látek, které posilují imunitní systém člověka, zvyšuje odolnost na buněčné úrovni, humorální odolnost krve a lymfy, sníženou odolnost kůže, odolnost sliznic trávicího ústrojí a jiných orgánů.
Kožní problémy
Popáleniny – aloe působí podpůrně při léčbě popálenin vyvolaných vysokou teplotou, slunečním zářením, chladem (omrzliny), rentgenovým zářením a elektrickým proudem
Lupy, akné – Aloe tonizuje pokožku a díky acemananu, glykosidům a lupelolu má rovněž silné antibakteriální účinky.
Infekce ústní dutiny – v ústech často vznikají bolestivé infekce, afty, dochází ke krvácení dásní. Proto je vhodné proplachovat ústní dutinu šťávou z aloe, která má protizánětlivé účinky, zmírňuje bolest a regeneruje poškozené buňky.
Svědění konečníku – aloe vytváří nevhodné životní podmínky pro choroboplodné organizmy, které parazitují na této intimní části těla, zmírňuje svědění a zánětlivé stavy. A
rtritida a revmatický zánět kloubů – šťáva z aloe působí podpůrně při procesech regenerace buněk a při odstraňování mrtvých buněk. Regenerační proces velmi zmírňuje bolesti kloubů.

Obsahové látky: Aminokyseliny – většina exogenních a endogenních aminokyselin neboli těch, které si organizmus není schopen sám vyprodukovat, Enzymy, vitaminy – všechny vitaminy ze skupiny B včetně malého množství vitaminu B12, kyselina listová, vitaminy C, A, cholin a další, které jsou rozpustné ve vodě, minerální sloučeniny vápníku, draslíku, hořčíku, fosforu, sodíku, zinku, železa, manganu, chrómu, mědi a germania, nenasycené mastné kyseliny, látky s protizánětlivým účinkem – beta-sitosterol, kampesterol, bradykináza, fenoly, kyselina skořicová, lupeol, antrachinony (působí rovněž analgeticky, antivirově a antibakteriálně), éterické oleje, rezistanol, antracén, antranol, barbaloin, saponiny, biostimulátory – látky, které hrají roli katalyzátorů – urychlují regenerační a metabolické procesy. cukry.

Aloe je nejbohatším rostlinným zdrojem mukopolyacharidů, mezi nimiž má nejdůležitější úlohu acemanan, známý jako jeden z „nejsilnějších imunostimulátorů rostlinného původu“. Tato látka aktivizuje imunitní systém, zvláště pak mikrofágy.

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.