Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

HERBÁŘ ROSTLIN / Sacha Inchi

--SUPERPOTRAVINA---

Sacha Inchi - (čti:sača inči) známá též jako Inca Inchi. 

Amazonský keř, jehož semena obsahují až 89% nenasycených mastných kyselin.Semena se běžně užívají jako potravina a to jak vařená,tak pražená.V oblasti San Martín se připravují ze semen jídla s názvy inchicapi, lechona api nebo pururuca. 

Olej ze semen se užíval již od nepaměti. V poslední době však stoupl enormně zájem i o semena poté, co byly zveřejněny studie, zabývající se jeho obsahovými látkami. Z provedených studií vyplývá, že olej obsahuje až 89 % nenasycených mastných kyselin (typu 3, 6, 9) a vysoký podíl aminokyselin a bílkovin.

Několik slov o nenasycených mastných kyselinách :
Největší část tuků tvoří mastné kyseliny, z nichž nejdůležitější jsou tzv. esenciální mastné kyseliny, tedy kyseliny, které si organizmus nedokáže vytvořit sám. Tyto látky se účastní celé řady klíčových procesů v těle. Podle chemické charakteristiky rozeznáváme skupiny: omega-3 (kyselina alfa-linolenová, ALA) a omega-6 (kyselina gama-linolenová, GLA neboli linolová) a omega-9 (kyselina oleová).Nejvýznamnější skupinou pro lidské zdraví je skupina omega-3. Tyto kyseliny jsou velmi důležitou složkou prevence srdečně-cévních chorob. Mají schopnost bránit tvorbě krevních sraženin (trombů), které můžou být příčinou infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody, vedle toho mají protizánětlivý efekt v organismu a přijímané v dostatečném množství pomáhají v terapii autoimunitních onemocnění, jakými jsou Crohnova choroba, roztrušená skleróza, revmatoidní artritida a migrenózní stavy.

Etnobotanické užití:Velmi vhodná pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění,prevenci usazenin a očistu cévní stěny,velmi účinně moderuje hladinu cholesterolu resp.upravuje poměr HDL:LDL ("hodný" a "zlý" cholesterol).Vhodný i jako kosmetikum.

Dávkování: není určeno, přímá spotřeba

Kontraindikace:Nejsou známé či popsané.

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.