Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

HERBÁŘ ROSTLIN / Flor de arena

Běžné názvy: Peru “flor de arena”, “yerba blanca”, “té indio”. F

Flor de Arena je divoce rostoucí bylinka z peruánských And. Roste jak ve vysokých polohách, tak i v nížinách. Účinky jsou naprosto stejné. Liší se pouze vzhledem, kde bylinka z vysokých poloh hor je menší a temně zelená a z nížin je zeleno-šedá, pokrytá hustými jemnými chloupky. Výhonky a lístky jsou pokryté jemným chmýřím, které závisí na tom, kde a jak bylinka roste. Květy má ve tvaru střapců a nenápadné plody obsahují malá semínka.

Peruánští indiáni používali nálevy z této bylinky nejen kvůli lahodné vůni a chuti, ale především kvůli vynikajícím vlastnostem, zejména:


- může pozitivně ovlivňovat detoxikaci a očistu organismu (především při otravách pokrmy)
- působí blahodárně na trávicí systém a při žaludečních potížích
- při překyselení žaludku
- při léčbě prostaty
- byly prokázany pozitivní účinky na močové ústroji (záněty močových cest, sliznic a prostaty)
- může přispívat ke slepšení stavu jater jater


Tím, že Flor de arena pomáhá vylučovat kyselinu močovou, je vynikajícím prostředkem pomáhajícím odstraňovat dnu. Taktéž blahodárně působí na nervový systém, uklidňuje organismus a proto je velmi oblíbeným čajem před spaním.

Flor de arena má vynikající vliv na stav pokožky, výluhy se často používají na její osvěžení.

Působí protihorečnatě.

Mastné kyseliny pozitivně ochraňují cévní stěny a podporují hospodaření s lipidy.

Obsahové látky:
Esenciální mastné kyseliny – arachidonová, laurová, linoleová, oleopalmitová, oleicinová,.Flavonoidy – hyperosid, rutosid, quercetin Polyfenolové kyseliny – rozmarínová, kávová Steroidní sloučeniny – campesterol, stigmasterol, ß-sitosterol Mikroelementy – železo, měď, mangan, zinek, chrom, selen Makroelementy – vápník, draslík, magnesium, sodík

Vlastnosti:
Antivirový, antibakteriální, antiflogistický, antioxidační, bakteriostatický, detoxikační, diuretický, hepatoprotektivní, pozitivně ovlivňuje stav pokožky, ochraňuje cévní stěny a podporuje hospodaření s lipidy.

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.