Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

HERBÁŘ ROSTLIN / Kiwicha

Kiwicha (amarant) je rychle rostoucí, jednoletá letnička pocházející z oblasti Jižní Ameriky. Dorůstá do výšky přes 1 metr a má nezvykle dlouhá červená květenství - lichoklasy. Tato letnička je vhodná nejen pro dekorativní, ale rovněž i  kulinářské účely. Z potravinářského hlediska má tato nepravá obilnina,pseudoobilnina,vysokou nutriční hodnotu. Mezi obiloviny bývá amarant zařazen právě proto, že se jeho semena upravují stejně jako obilná zrna.

Kiwicha (amarant) je prastará obilnina, která se po staletí díky velkému množství bílkovin, které obsahuje, využívala a dodnes využívá v domorodé kuchyni jako vhodný a velmi zdravý doplněk stravy..


Semínka se dají konzumovat přímo, mají nasládlou, lehce ořechovou chuť. Rovněž se z nich mele mouka k výrobě různého pečiva nebo jako přídavek do cukroví, palačinek, omelet či jako součást müsli směsí. V některých zemích se používají i mladé listy rostliny a to pro přípravu salátů.


Použití v kuchyni: na přípravu chleba, pečiva a dalších potravin k obohacení jídelníčku. Jako doplňková strava sportovců. Je vhodná pro vegetariánskou i veganskou stravu, k dodání kvalitní bílkoviny pro osoby s celiakií, potravinovou alergií a pro děti jako náhrada za pšeničnou mouku při zavádění nemléčné stravy v dětské výživě

Obsahové látky:

Kiwicha produkuje 350-500tis semen, které jsou významným zdrojem bílkovin. Bílkoviny obsažené v listech jsou velmi kvalitní a svým složením aminokyselin se blíží bílkovinám živočišného původu. Doporučují se jako náhradní strava vegetariánům. Kiwicha obsahuje vlákninu, proto se doporučuje i lidem s vyšší hladinou cholesterolu, . Obsahuje vitaminy řady B, E a C.

Obsahové látky: Semena obsahují minerální látky, vitamíny E a B12, hořčík, vápník, draslík, železo Listy amarantu jsou bohaté na bílkoviny, vitamín C, vitamíny skupiny B a beta karoten a minerály

Naše KIWICHA pochází přímo z její domoviny, a to z Peru.

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.