Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

HERBÁŘ ROSTLIN / Tahuari

Tahuari je velký strom pocházející z deštných pralesů Jižní Ameriky. Dorůstá do výšky 35 metrů a kmen má v průměru až 3 metru. Listy jsou skládané s pěti nebo sedmi lístky. Květy složené z mnoha kvítků s jednoduchými kalíšky. Plody jsou lineární, pravidelné schránky 12 až 60cm dlouhé, podobné luskům. Semena jsou od 0,8cm do 1,1 cm dlouhé, dvoukřídlé, tmavší barvy

Domorodci používali odvary z Tahuari pro pozitivní vliv na organismus:
- může mír příznivý vliv na imunitní systém
- příznivě ovlivňuje problémy spojené s nachlazením a rýmou
- může mít příznivý vliv na dýchací systém
- může pozitivně ovlivňovat, játra a žlučník


Tahuari má dlouhou a dobře dokumentovanou historii využití ze strany indiánských pralesních obyvatel, kteří používaly několik druhů Tabebuia včetně T.serratifolia,T.chrysantha, T.heptaphylla, T.impetiginosa, T.rosea.

Tahuari je známé po mnoha staletí, ale do popředí zájmu se dostává již od 19 století. Užívanou částí je tmavá, plánovitě složená kůra červené až fialově-hnědé barvy. V Argentině se Tahuwari používá na respirační choroby a zažívací potíže.

V Kostarice se s úspěchem užívá proti rakovině, na zhoubné nádory – pro zastavení jejich růstu, nachlazení, bolesti hlavy a v neposlední řadě proti kousnutí hadem.Na Bahamách Tahuari používají na bolesti zad a páteře a infekce zubů.

V Mexiku je užíván na anemii a chřipku. Vývar z kůry je užíván k pozastavení metastazujících procesů, nachlazení, diabetes, artritidy. Výsledky jsou prokázány dokonce i zastavením a vyléčením uvedených nemocí.

Obsahové látky:
naftofurany, naftochinony, naftopyranony, xanthenové deriváty - guayin, guayacanin, antrachinové deriváty, prenylované naftochinony, kys.lapachová ( 2-hydroxy-3-prenylnaftochinon ), lapachol, lapachon, lapachenol, leonurid, flavony, flavonoidy, katechiny, pryskyřice, třísloviny, kyanogeny, triterpeny, xantony. kys.askorbová, betakaroten, riboflavin, niacin, thiamin, Al, Ca, Fe, Se, Mg, Na, Ph, K, Zn.

Vlastnosti:
Analgetický, antibakteriální, protiplísňový, proti zánětlivý, protiparazitický, antioxidační, antimutagenní, protileukemický, antirevmatický, antikarcinogenní, antivirální, cytotoxický, imunostimulační, laxativní

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.