Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

HERBÁŘ ROSTLIN / Zázvor

Používají se dva druhy zázvoru, čerstvý a sušený. Čerstvý je účinnější a přesto jsou případy, kdy je lépe používat sušený zázvor. Oba dva druhy jsou nepostradatelným a velice ceněným prostředkem užívaným v ájurvédě a alternativní medicíně.

Zázvor je součástí léků používaných při léčbě žaludečních onemocnění a bolestí. Léčí též poruchy trávení. Je velmi účinný při tuhnutí svalů a svalových křečích. Tehdy naneseme ohřátý, nastrouhaný zázvor na bavlněnou látku nebo jakýkoli větší list, a to zázvorem ven, aby nedošlo ke spálení citlivějších míst. Jsou i případy, kdy jej můžeme nanést přímo na kůži.

Je užitečné mít doma zázvorový sirup, neboť je to velmi dobrý a účinný lék při běžném nastydnutí, kašli, rýmě, astmatu, onemocnění průdušek a horních cest dýchacích. Stačí několik kapek do vlažné vody a pít několikrát denně. Můžeme jej užívat i preventivně.

Pro případ špatného trávení provázeného pocitem hladu je výborná kombinace zázvorové šťávy smíchané v poměru 1:1 s citrónovou šťávou a černou solí. Podáváme na lžičce a zapíjíme vodou nebo užíváme ve formě kuliček.

Naopak při nechutenství a pocitu nečistého jazyka a neprůchodného hrdla je dobrá kombinace zázvorové šťávy a černé soli. Při zadrhávání v řeči nebo při koktání se doporučuje pasta ze zázvorové šťávy, mangové šťávy a ghí, která se pak přidává do jídla nebo se naředí a kloktá. Na ochraptělý hlas nebo pokašlávání stačí cucat kousky čerstvého zázvoru, dokud problém nezmizí. V případě častého zvracení nebo nutkání k zvracení smíchejte zázvorovou a cibulovou šťávu 1:1 a podávejte na lžíci.

Na cukrovku je dobré používat zázvorovou šťávu s kandovaným cukrem nebo přímo kandovaný zázvor.

Při revmatických problémech se kromě zázvorových obkladů používá i sušený zázvor, a to vnitřně, zapíjen vodou.

Na bolesti hlavy pomáhá zázvorový obklad.
Bodne-li nás hmyz, je dobré použít zázvorovou šťávu na zmírnění bolesti a částečné jako protilátku a dezinfekci.

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.